loading...
دنیای سرگرمی | عکس، خبر جالب و خواندنی

قانون جذب چیست ؟

ادمین بازدید : 526 جمعه 02 مرداد 1394 نظرات (0)

سؤال: استاد عباس منش، شما به عنوان یک محقق برجسته در حوزه قانون جذب،  مفهوم قانون جذب را چگونه بیان می‌نمایید؟
پاسخ:
باید این نکته را متذکر شوم که "قانون جذب" کشفِ جدیدِ عصر ما نیست. قانونی است که  جهان با آن پدید آمده و بوسیله این قانون در حال گسترش است. مفهومی است که سالیان سال در فرهنگ، ادبیات و اشعار شعرای ما وجود داشته و تمام جنبه‌های زندگی مان را در برگرفته است. یعنی می‌خواهم افراد این موضوع را درک کنند که چه بخواهند و چه نخواهند، چه این قانون و عملکردِ آنرا بشناسند و چه نشناسند، در هر لحظه در حالِ رقم زدنِ تجربیاتشان با این قانون هستند.


می‌خواهم بگویم که قانون جذب، طبعِ جهانِ هستی است. پیکره‌ی جهانِ هستی روی این قانون بنا شد ه است. پس هر فردی که کمی هوشمندانه به این موضوع نگاه کند، با بکار گرفتنِ آن، زندگی‌اش را رهبری می‌کند. این قانون بیان می‌کند که «افکار شما حاوی ارتعاشات و فرکانس‌هایی هستند که مشابه خود را جذب می‌کند، از آنجا که ما در یک جهان فرکانسی زندگی می‌کنیم، افکار غالب مان (باور)، ما را در مداری قرار می‌دهد که در آن مدار شرایط، اتفاقات و چیزهایی وجود دارد که با فرکانسِ ارسالی ما ما هماهنگ است. مصداق این موضوع شعر معروف کتاب مثنوی معنوی جلد دوم مولانا موجود است که می‌گوید:


در جهان هر چیز، چیزی جذب کرد
گرم، گرمی را کشید و سرد سرد
قسم باطل باطلان را می‌کشند
باقیان از باقیان هم سرخوش‌اند
ناریان مر ناریان را جاذب‌اند
نوریان مر نوریان را طالب‌اند
 وقتی من قانون جذب را این موضوع را درک کردم، همه چیز در زندگی من دستخوشِ تحولی اساسی شد. فهمیدم  زندگی‌ام در دستِ خودم بوده است. همه این سال‌ها، همه‌ی آن اتفاق‌ها!! همه و همه بوسیله خودم به وجود آمده است. در واقع قانون جذب به من کمک کرد که زندگی‌ام را آن‌طور که دوست دارم رقم بزنم. خیلی افراد هستند که می‌گویند: قانون جذب درست نیست، این مسائل چرندیاتی بیش نیست و... اما به عقیده من افرادی که قانون جذب را رد می‌کنند به فیلم راز که در سال 2006 در کشور استرالیا تولید و منتشر شد استناد کرده‌اند. هر فردی که این قانون را قبول ندارند، مطمئنم که اصلاً قانون جذب را درک نکرده‌ است. برداشت این افراد از قانون جذب این است که اگر در گوشه ای نشسته و دائماً به چیزهایی که می‌خواهیم فکر کنیم، آن چیزها از آسمان برایمان می‌بارد.


باید عنوان کنم که موضوع اصلاً به این شکل نیست، مفهوم اصلی قانون جذب این است: افکار غالب شما (باور)، اتفاقات زندگی‌تان را رقم می‌زند نه افکار لحظه‌ای.


هر باوری که درباره جهان، وقایع و هر چیز داشته باشیم، به واسطه آن باور جهان ما را در موقعیت و شرایطی قرار می‌دهد که آن باور برای ما اثبات شود. در واقع می‌توانم بگویم که کار جهان اثبات باورهای ما به خودمان است. مثلاً اگر باور داشته باشیم که انسان ضعیفی هستیم شرایطی را جذب می‌کنیم که این باور را تقویت کند. یا اگر باور قوی داشته باشیم که می‌توانیم  در کنکور موفق شویم و این باور، جزئی از نظام فکری ما باشد، در شرایطی قرار می‌گیریم که به‌راحتی در کنکور موفق شویم. یا اگر باور داشته باشم مردم بد هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، افراد و موقعیت‌هایی را جذب می‌کنیم که ثابت می‌کند مردم بد هستند.


تحقیقات علمی عملی ِ چندین ساله‌ی من در حوزه قانون جذب از جنبه‌های مختلف و در حوزه‌های مختلف مثل فیزیک کوانتوم، دیدگاه قرآن و ... به من آموخت که باید ورودی‌های ذهن خود را کنترل نمایم. باید مراقب این ورودی‌ها باشم. همانگونه که به خاطر سلامتی، مراقب غذایی که می‌خوریم هستیم، مدام به رنگ، ظاهر و بوی غذا توجه می‌کنیم، پس اگر می‌خواهیم باورهای قدرتمند کننده داشته باشیم باید مراقب ورودی‌های ذهن نیز باشیم. من این کار را انجام داده و همواره ادامه می‌دهم، سپس اتفاقات عالی در زندگی‌ام رخ داد و همواره رخ می‌دهد. من از مسافرکشی در شرایط بسیار بد مالی به جایی رسیدم که بتوانم یک شرکت موفق، کسب و کار موفق، زندگی عالی، همکاران و دوستانی خوب، سلامتی جسمی کامل، آرامش درونی، ویلا در بهترین نقطه شمال کشور، برگزاری دوره‌های بسیار تأثیرگذار، نوشتن کتاب موفق و ... داشته باشم.
 
سؤال: آیا در زمینه قانون جذب همایش یا دوره‌هایی را برگزار کرده‌اید؟
پاسخ:
بله. من دوره‌ها و کلاس‌های زیادی در این رابطه برگزار کرده‌ام. بیش از 70 هزار نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند. اخیراً دوره‌ای تحت عنوان «قانون آفرینش» برگزار کرده‌ام که تلفیقی است از قانون جذب و قرآن.
 
سؤال: می‌توانید یک تعریف کامل، کوتاه و دقیق از "دوره قانون آفرینش " ارائه دهید؟
پاسخ:
خوب کار آسانی نیست که بخواهم دوره ای که در 10 جلسه و مجموعاً 40 ساعت برگزار گردیده را در قالب چند جمله کوتاه بیان کنم. اما اگر بخواهم خیلی ساده و ملموس این دوره را معرفی نمایم، باید بگویم که:


شما یک دستگاه تلویزیون می‌خرید. فروشنده همره این دستگاه یک دفترچه راهنما به شما می‌دهد. شما با در دست داشتنِ این دفترچه با خیال راحت کار را شروع می‌کنید. یعنی می‌توانید طریقه نصبِ کانال، نصب وسایل جانبی و تمام خدماتی که این دستگاه به شما می‌دهد را به خدمتِ خود در آورید. فقط کافی است محتویاتِ دفترچه را مطالعه کرده و اعمالِ گفته شده را انجام دهید.
تصور کنید که هنگام به دنیا آمدن، دفترچه راهنمای استفاده از جهان نیز به شما داده شود. حتماً با خود می گویید "خدای من! حتماً زندگی مان رؤیایی می‌شود.".
باید به شما بگویم که این یک رؤیا نیست بلکه واقعیتِ جهان است. این دفترچه‌ی راهنما وجود دارد و نام آن قانون جذب است. در حقیقت، دوره قانون آفرینش دفترچه راهنمای استفاده از زندگی شماست. شما می‌توانید با استفاده از این دفترچه‌ی راهنما، تمامی نعمت‌ها و فرصت‌های این جهان را به خدمتِ خود در آورید. مصداق این جمله، سخن خداوند است که در قرآن فرموده: ما زمین و آسمان و هرآنچه که میان آن‌هاست را به تسخیرِ شما در آورده‌ایم. 


سؤال: اطلاع داریم که شما برای اولین بار در جهان مبحث قرآن و قانون جذب را مطرح نموده‌اید!، جرقه‌های این موضوع از کجا آغاز شد و چرا و چگونه به این موضوع پی بردید؟
پاسخ:
وقتی با عمل به آموخته‌هایم در حوزه قانون جذب، دستاوردهای فوق‌العاده‌ای را در مدت چند سال به دست آوردم، این موضوع باعث بوجود آمدن یک چالش بزرگ در من شد که اگر من از این قانون نتایجی بزرگ را کسب کرده‌ام پس قانون جذب باید نشانه‌های پررنگی در قرآن داشته باشد. زیرا قرآن کامل‌ترین کتاب آسمانی است که برای هدایت انسان فرستاده شده است. با این دیدگاه و این سؤال بزرگ به مطالعه کامل قرآن پرداختم، می‌توانم نتایج مطالعات خود را در قالب این جمله بیان کنم که: تمام قرآن بر پایه‌ی فرکانس و قانون جذب نوشته‌شده است و من به هر شخصی که بخواهد ثابت می‌کنم که قرآن یک کتاب کوانتومی است نه یک کتاب معمولی. نوشته‌ها و افعالی که در قرآن به کار رفته است و مفاهیمی که در آن وجود دارد تماماً این قانون را فریاد می‌زند. من خیلی متعجب بودم که چرا تا به حال کسی با این دید به مطالعه کتاب قرآن نپرداخته است!!!
 
سؤال: دلیل برگزاری دوره‌ی قانون آفرینش توسط شما چیست؟
پاسخ:
من توانستم قانون جذب را در کتاب قرآن پیدا کنم و بواسطه ای این کتاب آسمانی درکی وسیع از قانون جذب داشته باشم. لذا برای بهره مند ساختن همنوعانم از این دانش و تجربه، دوره‌ای 10 جلسه‌ای به نام «دوره قانون آفرینش» در شهر تهران برگزار کرده و تمام مفاهیم قرآنی را با زبانی ساده و روان در این دوره مورد بررسی قرار دادم. این دوره تلفیقی است از: 1. دیدگاه قرآن 2. دیدگاه فیزیک کوانتوم.
سعی من بر این بود که مفاهیم قرآنی برای مردم باز شود تا ضمن درک این مفاهیم دوستان باور کنند که همواره کنترل  زندگی‌مان در دستان خودمان است. ما جهنم و بهشت خودمان را انتخاب می‌کنیم و افکار و باورهای ماست که زندگی‌مان را رقم می‌زند.

سؤال: چگونه می‌توان وجود قانون جذب را برای عموم مردم اثبات کرد؟
پاسخ:
من همیشه گفتم که نیازی به اثبات قانون جذب نیست. من هیچ‌گاه تلاشی برای اثبات این قانون به افرادی که دائماً در مورد رد این قانون صحبت می‌کنند، انجام نمی‌دهم. اگر قانون جذب حقیقت داشته باشد باید خودش راه خودش را پیدا کند. لذا اصلاً وارد بحث و گفتگو با این افراد نمی‌شوم. کتاب «راز» پرفروش‌ترین کتاب موفقیت فردی در جهان شد و طبق آمار تا سال 2011 بیش از 40 میلیون نسخه در جهان به فروش رفت که این عدد نشان دهنده قدرت این قانون و دلیلی محکم بر قدرتمندی این قانون است. من به دنبال اثبات نیستم زیرا کسی که در این فرکانس نباشد هر قدر هم برایش توضیح بدهید هیچ فایده‌ای ندارد.


یکی از مواردی که در قانون آفرینش توضیح داده می‌شود این است: "افراد حرف‌هایی را می‌شنوند که در فرکانس آن قرار دارند ". اگر به شخصی که در فرکانس فقر است هر قدر هم ایده‌های ثروت آفرین بدهید، به هیچ عنوان قادر به شنیدن آن نیست که بخواهد اقدامی کند و اصلاً در شرایط فیزیکی شنیدنش قرار نمی‌گیرد. حتی اگر هم در این شرایط قرار بگیرد قدرت درکش را ندارد. به همین علت هیچ اصراری نیست که کسی این حرف‌ها را قبول کند. برای من همین کافی است که من و تمام افراد شرکت‌کننده در دوره‌هایم با درک و استفاده از این قانون توانستیم تحولی عظیم در زندگی خود به وجود بیاوریم. لذا من بر این باور هستم که افراد قبل از اینکه وارد سمینارها و دوره‌های من شوند یا از بسته‌های آموزشی قانون آفرینش استفاده نمایند، آمادگی درک این قانون و به دست آوردن این نتایج ارزشمند را کسب کرده‌اند.
افرادی که در دوره‌های من شرکت کرده‌اند شاهدی هستند بر این ادعا که هر کسی به شکل صحیح از این قانون استفاده کند، می‌تواند یک زندگی رؤیایی را برای خودش ایجاد کند.
 
سؤال: آیا استفاده از قانون جذب می‌تواند ما را به خواسته‌هایمان برساند؟
پاسخ:
من معتقدم که قانون جذب می‌تواند شما را به خواسته‌هایتان برساند اما نه به این صورت که در کنج خانه بنشینیم و دائماً تفکر کنیم که یک کیسه پول از آسمان برای ما به پائین بیافتد. قانون همیشه از راه منطقی و طبیعی ما را به خواسته‌هایمان می‌رساند. اصلاً معجزه‌ای در جهان اتفاق نمی‌افتد بلکه همه‌چیز بر طبق قوانین طبیعی (الهی) است. اگر کسی از این قوانین اطلاع پیدا کند همانند فردی است که برای سفر از تهران به مشهد، هواپیما را انتخاب کرده، لذا سریع تر به مقصد می‌رسد. البته می‌توان پیاده هم رفت و به مقصد رسید اما قانون جذب سرعت فرآیند رسیدن به هدف را به مراتب بالاتر می‌برد.


در قانون جذب جمله‌ی معروفی وجود دارد که «احساس خوب، پدید آورنده اتفاقات خوب است.». اگر بخواهم قانون جذب را در یک جمله تعریف کنم می‌گویم: اگر در طول زمان بیداری‌تان در طول شبانه‌روز، افکاری را انتخاب کنید که به شما احساس خوب بدهد، شما در مسیر و مداری قرار می‌گیرید که خیلی سریع به خواسته‌هایتان می‌رسید و برعکس». در مورد قانون جذب نمی‌توانیم بگوییم آن چیزی که می‌خواهیم به ما داده می‌شود بلکه آن چیزی که در فرکانسش قرار داریم به ما داده می‌شود. هر فردی می‌تواند از این قانون استفاده کند به شرطی که باور کند خالق زندگی خودش است و خدایی که جهان را خلق کرده به او قدرت خلق را داده است.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  تبلیغات


  آمار سایت
 • کل مطالب : 462
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 7
 • آی پی امروز : 16
 • آی پی دیروز : 82
 • بازدید امروز : 146
 • باردید دیروز : 212
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 146
 • بازدید ماه : 5,639
 • بازدید سال : 25,368
 • بازدید کلی : 1,076,042